Filmy Science Fiction 2012 SF – Zestawienie

filmy science fiction 2012 sfPrzyjrzyjmy się, jak w 2012 roku – planowym ostatnim roku ludzkości – radziło sobie kino w klimatach science-fiction. Filmy science-fiction 2012 roku nie przyniosły niestety przełomu. Zdecydowanie więcej było spektakularnych rozczarowań niż zachwytów. W produkcjach 2012 roku zdecydowanie zabrakło świeżego powiewu, ale nie można nie zauważyć trendu, jakiego dawno nie widzieliśmy na dużym ekranie. Kino science-fiction najwyraźniej znów zaczęło być modne. Ilość produkcji dotykających tematyki fantastyki zarówno w 2012 roku, jak i planowanych na rok następny – świadczy o dużym wzroście zainteresowania tym gatunkiem. Czyżby SF odżywało na nowo? Szkoda tylko, że wraz ze wzrostem ilości filmów, nie uświadczyliśmy również wzrostu ich jakości. Przedstawiam listę 18 filmów SF 2012 roku, wraz z trailerami, krótkimi opisami i oceną.

 


FILMY SCIENCE FICTION 2012 ROKU:


Pełny artykuł z obszernymi opisami i przedstawieniem wszystkich tytułów filmów a.d. 2012 został przeniesiony na łamy Alien Hive (www.alienhive.pl) i dostępny jest pod poniższym linkiem, gorąco zapraszam:

FILMY SCIENCE FICTION 2012 ROKU – 22 tytuły SF >>

 

Zobacz komentarze >>

Filmy Science Fiction , Science-Fiction , Zestawienia i Listy filmów Science Fiction # , , , ,
  Udostępnij: / / /

9 komentarze do “Filmy Science Fiction 2012 SF – Zestawienie

Dodaj komentarz >>

 1. Pomiatacz pisze:

  Igrzyska śmierci są świetne. Prometeusz gniot. Lockout będę zaraz oglądał.

 2. Anka pisze:

  Prometeusz – kicha niestety! Dałam filmowi drugą szansę (bo najpierw widziałam w kinie) i … Nadal kicha! Kupy się to nie trzyma i nie ratuje tego gniota nawet niezły Fassbender. Bo na co jego dobra gra jak scenariusz bez sensu??

 3. Thot pisze:

  Zgadzam się co do Prometeusza, świetnie zrobiony. Zgadzam się również z tym co pisał Adam:) oby więcej ludzi bez klapek na oczach:) Pozdrawiam.

 4. Elżbieta pisze:

  Czytam te recenzje i komentarze, i wiem na pewno: faceci są z innej bajki. Po co się zastanawiać: czy reżyser miał coś na myśli, czy to kontynuacja Obcego, czy jeszcze coś tam…
  Ja idę na film sf żeby się odprężyć, żeby zobaczyć świetne efekty, nawet jeżeli fabuła szwankuje, a muzyka nie powoduje gęsiej skórki….
  ps. dzięki za stronę

 5. Adam pisze:

  Prometeusz zdecydowanie jest tym wyjątkowym filmem SF, który w swej treści mówi o faktycznych odkryciach na Ziemi. Mówi prawdę wplecioną w tematykę science fiction. Bo prawdy nikt ci nie powie…

  1. Leonard pisze:

   Adam skąd wiesz że film Prometeusz mówi prawdę? Na jakiej podstawie to osądzasz? Radzę się obudzić.

 6. Jurek pisze:

  Promeeteusz najbardziej zbliżył się w swym obrazie do realnych odkryć na naszym globie, które wbrew ortodoksyjnej ofificjalnej nauki potwierdzają, ze z przeszłością naszego gatunku rzeczywiście nie jest tak jak podają oficjalne czynniki. Czyli moim zdaniem jest to film SF który stara się przebić przez mur kłamstwa i ujawnić prawdę.

 7. Przemek pisze:

  Prometeusz daje rade! Z niecierpliwoscia czekam na dwa wymienione tutaj filmy: Looper i Cloud Atlas. Zapowiada sie niezle kino.

 8. michał pisze:

  Prometeusz fajny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *